Witamy w PCPR
26.07.2016 r. - Dzień Otwarty Ośrodka Adopcyjnego w Ełku PDF Drukuj
Wpisany przez Paulina Mońko   
wtorek, 26 lipca 2016 09:22

26.07.2016 r. w godzinach 7.30 - 19.30 filia Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Adopcyjnego w Ełku organizuje DZIEŃ OTWARTY. Zapraszamy osoby pragnące skorzystać z pośrednictwa i pomocy ośrodka adopcyjnego w przysposobieniu dziecka. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 87 621 38 25 lub pisząc na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Ośrodek mieści się przy ul. Piłsudskiego 10, w tzw. "Pałacyku".

ZAPRASZAMY

 
Poszukujemy kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej PDF Drukuj
Wpisany przez Paulina Mońko   
poniedziałek, 04 lipca 2016 12:45
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ełku poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych dla dzieci, które zostały częściowo lub całkowicie pozbawione opieki rodzicielskiej.
Najkorzystniejszym i naturalnym środowiskiem wychowawczym jest rodzina. Jeśli jednak nie może to być rodzina własna, powinna ją zastąpić rodzina obca, która chce i potrafi zaopiekować się porzuconym dzieckiem. Aby zostać rodzicem zastępczym niezawodowym nie trzeba rezygnować z pracy. Do swojego domu przyjmuje się dziecko, któremu trzeba zapewnić właściwą opiekę, edukację i dać miłość. Rodzice otrzymują pomoc finansową na częściowe pokrycie wydatków ponoszonych na utrzymanie dziecka. Zainteresowanych kandydatów do pełnienia rodzin zastępczych zapraszamy do tut. Centrum. Zapewniamy nieodpłatne szkolenie.
 
Festyn Rodzinny PDF Drukuj
Wpisany przez Paulina Mońko   
środa, 29 czerwca 2016 08:44

W ramach tegorocznych Dni Rodziny również zorganizowano dla społeczności lokalnej, jak i rodzin zastępczych oraz wychowanków pieczy zastępczej Festyn Rodzinny „Aktywni rodzice – aktywne dzieci”, który odbył się na terenie „Bramy Mazur” w dniu 4.06.2016 r. w godz. 12:00 – 17:00. Współorganizatorami wydarzenia było: Starostwo Powiatowe, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, Centrum Twórczego Rozwoju Dziecka i Rodziny „Zacisze”, Master Management Sp. z o.o. „Brama Mazur”, Szkoła Policealna „Medyk”, Calypso Fitness Club, „KIND”, SMYK, Warmińsko – Mazurski Ośrodek Adopcyjny filia w Ełku. Program zawierał m.in. animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, ćwiczenia na ergometrach pod okiem trenerów m.in. Sebastiana Kosiorka – podwójnego olimpijczyka z Aten i Pekinu, warsztaty kreatywne, naukę tańca, aerobik, techniki masażu i pielęgnacji ciała, koncert Zespołu Centrum i Dysonans.Serdecznie dziękujemy firmom, instytucjom, a przede wszystkim Fundacji Wolontariacki Ośrodek Wsparcia w organizacji imprezy.


 

 
Konferencja - Dni Rodziny na terenie Powiatu Ełckiego PDF Drukuj
Wpisany przez Paulina Mońko   
środa, 29 czerwca 2016 08:29

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ełku jak co roku aktywnie włączyło się w organizację na terenie Powiatu Ełckiego XVIII Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny. Dni Rodziny przebiegały w województwie pod hasłem „Rodzina – tu wszystko się zaczyna”. Zgodnie z głównym hasłem Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ełku przygotowało w dniu 3.06.2016 r. konferencję, która odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Celem konferencji było poruszenie problematyki środowiska rodzinnego, w którym kształtują się wszelkie pożądane cechy psychofizyczne dziecka. Zostały również przedstawione zmiany prawne dotyczące wsparcia rodziny.

Konferencję rozpoczęto występem Anny Śledziewskiej, która m.in. zajęła I miejsce w kategorii solista podczas XIV Albertiany, I miejsce podczas IX Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Magiczny Mikrofon” w Węgorzewie w 2015 r. Następnie Pan Piotr Gajewski wskazał, iż rodzina powinna być miejscem wychowania młodego człowieka. W rodzinie budują się więzi, które zbliżają rodziców i dzieci, a wychowanie powinno bazować na tradycji i kulturze. Pani Iwona Nowakowska w swoim wystąpieniu wskazała problemy w funkcjonowaniu rodziny. Odczytała list młodego człowieka skierowanego do matki, która przez problem współuzależnienia nie podołała obowiązkom rodzicielskim. Zaproszony gość specjalny Pani dr Barbara Passini wyraźnie zaznaczyła, że w przypadku nie wywiązywania się rodziców z opieki nad dzieckiem alternatywą jest piecza zastępcza. Jednak w swoim wystąpieniu wskazała, że dzieci zbyt długo pozostają pod opieką rodziców zastępczych. W/w jest przeciwniczką umieszczania dzieci w rodzinach zastępczych u dziadków. Wskazała, że dziadkowie nie poradzili sobie z wychowaniem rodziców, więc w jaki sposób mogą wychować wnuki. Pani Małgorzata Kacprzyk w swojej prelekcji odniosła się do różnych form pomocy jakie udzielają rodzinom instytucje by usprawnić ich umiejętności rodzicielskie czy podjąć działania interwencyjne w przypadku zagrożenia dzieci. Pan Karol Marchel zastępujący na konferencji Senator – Małgorzatę Kopiczko wskazał na intensywne działania Państwa pod kątem wspierania finansowego rodziny, a także ulg i propozycji zmian ustawowych.

Choć nie ma złotego środka na to, jak mądrze wychować dzieci, to jednak wiadomo, że potrzebują one rodziców, którzy są odpowiedzialnymi przewodnikami po świecie, chronią je i stanowią wzorzec dojrzałego postępowania. A podstawą tych wszystkich działań jest bliska więź rodziców z dzieckiem.


Poprawiony: poniedziałek, 04 lipca 2016 10:25
 
Zapraszamy na Facebook PDF Drukuj
Wpisany przez Paulina Mońko   
środa, 29 czerwca 2016 07:43

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na portalu Facebook: https:/www.facebook.com/PCPR.Elk/

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 21